„DZIEWCZYNY NA SAMOLOTY”, czyli dyskusja o kobietach w lotnictwie w ramach 9. Nocy w Instytucie Lotnictwa. Zapraszamy!!!

Witajcie, dziś mamy przyjemność w imieniu Instytutu Lotnictwa zaprosić Was w już w najbliższy piątek, 12 października na 9. Nocą w Instytucie Lotnictwa. Jak co roku dla odwiedzających ILot przygotowano masę przeróżnych atrakcji, a w niej między innymi bardzo ciekawy Panel dyskusyjny: „DZIEWCZYNY NA SAMOLOTY”, czyli porozmawiamy o roli kobiet w typowo męskich zawodach. Nasze uczestniczki opowiedzą o tym jak one wypracowały swoją obecną pozycję w lotniczym zawodzie oraz jakie trudności, wyzwania przez nimi stały i stoją nadal oraz jakie z ich marzeń się już spełniły, a jakie czekają nadal. Dyskusję poprowadzi wspaniała kobieta lotnictwa, właścicielka bloga Lotniczepodkarpackie.pl  i dziennikarka współpracująca z Portalem Aviation24.pl – Katarzyna Hadała.

Wśród uczestniczek dyskusji będziecie mogli spotkać i posłuchać, a już napewno na koniec zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz zdobyć autograf:

  1. Kapitan Adelajda Szarzec-Tragarz z Polskich Lini Lotniczy LOT
  2. Porucznik pil. Katarzyna Tomiak-Siemieniewicz z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku (pilot samolotów MiG-29).
  3. Porucznik pil. Mariola Andrasik z 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim (pilot śmigłowca Mi-24).
  4. Kapitan nawig. Patrycja Balcerowska z 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych z Mirosławca.
  5. Pilot Agata Nykaza z Grupy Akrobacyjnej ŻELAZNY, pierwsza kobieta pilot akrobacyjny w Polsce.
  6. Barbara Węgrzyn ze Skydiving.
  7. Olga Buława, stewardessa Polskich Lini Lotniczych LOT.

BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY! MY TAM BĘDZIEMY, WIĘDZ CIEBIE TEŻ NIE MOŻE ZABRAKNĄĆ Z NAMI !!! 😉 DO ZOBACZENIA NA MIEJSCU !!! 😉

 

NA ZDJĘCIU DO POSTU:

Katherine Hepburn w filmie pt. „Christopher Strong” (1933): Katherine grała młodą pilotkę Lady Cynthię Darrington, prawdopodobnie wzorowaną na pilotce Amelia Earhart, która dokonuje wielkiego poświęcenia, aby uratować swojego małżonka. Była to jej druga rola. Potem aktorka „połknęła bakcyla” lotnictwa – lansowała m.in. modę inspirowaną lotnictwem.

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *