Złote serduszko Moniki, czyli słów kilka o Fundacji „Pomaganie jest fajne” ;-)

                                                  zdjęcie z prywatnego archiwum Moniki

W ostatnim czasie w wielu ogólnopolskich mediach zrobiło się o niej głośno.  Mowa o Monice Ślubowskiej – Pronin. Przeróżne artykuły i wywiady mówią o niej, że  sama musiała zmierzyć się z bardzo ciężkim dzieciństwem, co związane jest faktem iż łaskowianka od 4 roku życia do osiągnięcia pełnoletności (tj. 18 roku życia) wychowywała się w tutejszym domu dziecka.
Te wydarzenie wpłynęło na nią w taki sposób, że teraz gdy już jej życie nabrało kolorów: wyszła za mąż, urodziła dwójkę wspaniałych dzieciaków zaczęła się realizować w pomocy i wsparciu osobom, które doświadczają podobnych problemów.
Już nie jednokrotnie na terenie Łasku, ale także innych polskich miast zorganizowała wiele ciekawych charytatywnych wydarzeń, które wsparły swoim uczestnictwem znane osobowy, jak: Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, Robert Moskwa, Mikołaj Roznerski, Julia Wróblewska, czy Anna Powierza.

Monika od samego początku dała się poznać jako przemiła dziewczyna o delikatnym głosie od której bije masa pozytywnej energii oraz ogromna troska o potrzeby innych… Jak wiadomo w życiu nic przypadkiem się nie dzieje, więc ciężkie dzieciństwo ukształtowało tak twardy charakter Moniki.

Wszystkich, którzy chcieliby przekonać się, że „Pomaganie jest fajne” zapraszamy do wpadania na profil fundacji, śledzenie na bieżąco organizowanych akcji oraz ich wspierania. 😉

https://www.facebook.com/Pomaganie-jest-fajne-862468183825151/

ZAPRASZAMY DO WSPIERANIA FUNDACJI  !!!

tekst oprac. na podst.: „Monika o wielkim sercu” | – Mój Łask.
zdjęcie z archiwum prywatnego Moniki.

Mural Jana Zumbacha na Warszawskim Ursynowie.

Pomóż zbierać pieniądze na mural Jana Zumbacha – kliknij tutaj


Jan Zumbach (ps. „Kaczor Donald” lub „Johan”) urodził się 14 kwietnia 1915 roku właśnie na warszawskim Ursynowie. Był absolwentem dęblińskiej Szkoły Orląt, podpułkownikiem pilotem Wojska Polskiego oraz podpułkownikiem Królewskich Sił Powietrznych, a przede wszystkim jednym z dowódców Dywizjonu 303 – był po prostu asem lotnictwa. Odznaczony, jako Kawaler Srebrnym Krzyżem Orderu Wojennego Virtuti Militari.


 Fundacja Polskie Niebo wraz z portalem Miasto Ursynów oraz kapitanem pilotem Piotrem Czubanem rozpoczęła starania o upamiętnienie Jana Zumbacha muralem na warszawskim Ursynowie, który słynie z tej formy artystycznego upiększenia bloków.

Wśród ambasadorów akcji znaleźli się: 

1. Maciej Zakościelny – aktor, odtwórca roli Jana Zumbacha w filmie „Dywizjon 303. Historia Prawdziwa”.

2. Piotr Czuban – kapitan pilot, członek Rady Programowej Fundacji Polskie Niebo.

Natomiast patronatem medialnym akcję objęły: 

      • Radio Kolor
      • Przegląd Lotniczy
      • Portal „dlapilota.pl”

Bardzo serdecznie zapraszamy to wsparcia tej wspaniałej inicjatywy,
w promocji której pomagamy Fundacji Polskie Niebo – Warto pamiętać i oddać szacunek tym dzięki, którym możemy żyć w wolnej i niepodległej Polsce.


źródło: Fundacja Polskie Niebo

Pomóż zbierać pieniądze na mural Jana Zumbacha – kliknij tutaj

Najlepszy kanał gameingowy na YT – PmZi

Gorąco zapraszamy Was do odwiedzania, śledzenia na bieżąco i oczywiście like’owania i subskrypcji kanału na YouTube o nazwie „PmZi”. Prowadzony jest przez mega pozytywną dwójkę ludzi Piotra i Natalkę. Znajdziecie na nim steramy z różnych gier oraz masę innego ciekawego contentu. Wpadajcie! bo naprawdę warto… Sami się przekonajcie 😉

Link do kanału: PmZi (https://www.youtube.com/user/pmziplaygames)

303 Jag Squad: Jaguar w historycznym malowaniu…

Polscy Piloci walczący w Bitwie o Anglię 

O Polakach w II wojnie światowej słyszał chyba każdy z nas.
Po raz pierwszy swoją bohaterską postawę zaprezentowali po kampanii wrześniowej 1939, gdy w pełni wyszkoleni i gotowi do walki polscy lotnicy stanęli w maju i czerwcu 1940 roku w obronie Francji.
Jednak największą sławę przyniósł im udział w trwającej od lipca do października 1940 roku powietrznej Bitwie o Anglię, w czasie której
Polskie Siły Powietrzne liczyły 16 dywizjonów. Ponadto ok. 80 polskich lotników służyło w jednostkach RAF – Royal Air Force (pol. Królewskie Siły Powietrzne), a także w sumie licząc ok. 144 osób stanowili oni ok. 5% wszystkich lotników RAF.
W czasie Bitwy o Anglię wykazali się bardzo wysoką skutecznością działań, gdyż zestrzelili ok. 170 oraz uszkodzili ok. 36 samolotów Luftwaffe,
co stanowiło ok. 12% całych strat niemieckiego lotnictwa.
Większość tych zestrzeleń, bo aż! ok. 126 zapisał na swoim koncie najbardziej powszechnie znany i kojarzony z polskimi pilotami walczącymi w Bitwie
o Anglię i Polakami w II wojnie światowej – 303. Dywizjon Myśliwski zwany „Warszawskim” im. Tadeusza Kościuszki, który uznany został za najlepszą jednostkę Royal Air Force (RAF).
Walki Dywizjonu 303 w czasie Bitwy o Anglię już w okresie wojny stały się podstawowym elementem na podstawie, którego rozpoczęto społeczny proces kształtowania pamięci o udziale Polaków w światowym konflikcie, jakim była II wojna światowa. Największą rolę w nim odegrała bez dwóch zdań i żadnych wątpliwości książka Arkadego Fiedlera pt. „Dywizjon 303” wydana w Londynie w 1942 roku, której przedruki rozprowadzane były już w tym samym roku w okupowanym kraju, a już rok później w konspiracji ukazały się co najmniej trzy kolejne wydania tej legendarnej książki.


i tu pojawia się projekt pod bardzo tajemniczą nazwą „303 Jag Squad”.
Już spieszymy się wyjaśnić skąd właśnie taka nazwa. Otóż 303 oczywiście od Dywizjonu 303, Jag od marki samochodu, który został wybrany przez zespół projektowy i służy mu, jako nośnik promocyjny, no i Squad od angielskiego słowa „Squadron” oznaczającego po polsku Dywizjon lub Eskadrę.
Jest to rodzinny projekt, którego twórcami jest polska rodzina mieszkająca od wielu lat w Anglii – Aneta i Tomek, którego głównym celem jest upamiętnienie męstwa polskich lotników i członków personelu naziemnego w czasie II wojny światowej na terenie Wielkiej Brytanii. Projekt ten jest dowodem, że historia jaka by nie była potrafi zbliżać i łączyć ze sobą dwa państwa, które wspólnie stawiły swoje czoła temu samemu agresorowi. Ma być także swego rodzaju „wyrzutem sumienia” dla tych wszystkich, którzy ją znają, ale milczą o niej
nie przekazując jej kolejnym pokoleniom, czynią to naginając jej fakty
lub kompletnie je zmieniając lub co gorsza zapomnieli o tym, że warto o niej pamiętać i kultywować jej tradycje, gdyż to właśnie m.in. dzięki dzielnym polskim pilotom walczącym w II wojnie światowej, którzy wykazali się bezgranicznym poświęceniem i pełną gotowością często do największych poświęceń (życia i zdrowia) za Ojczyznę dla Nas, byśmy teraz mogli żyć już przez ponad 100 lat w wolnej i niepodległej Polsce, gdzie każdy człowiek czy to obywatel czy przyjaciel z innego kraju był traktowany zawsze na równi.
Powstanie projektu w 2018 roku, miało również stanowić skromną, choć znaczącą cegiełkę dumnego narodu polskiego przy wsparciu narodu brytyjskiego dla wyrażenia szacunku i pamięci dla bohaterów tamtych czasów, gdyż to właśnie w tym roku przypadły takie jubileusze jak 100-lecie Polskiego Lotnictwa Wojskowego czy 100-lecie Royal Air Force (RAF).
Elementem, który nas wyróżnia z pośród innych tego typu projektów, których mimo wszystko nie ma tak wiele jest nasz niespotykany i jedyny w swoim rodzaju nośnik promocyjny z którym jesteśmy najbardziej kojarzeni, czyli samochód osobowy marki Jaguar XJL, który został zgodnie z naszym pomysłem i projektem obklejony przez profesjonalną firmę w barwy samolotu Hawker Hurricane Mk.I RF*E P3901 z 303. Dywizjonu Myśliwskiego „Warszawskiego” im. Tadeusza Kościuszki, na którym wiele zwycięstw odnosił gen. bryg. pil. Polskich Sił Powietrznych oraz ppłk Królewskich Sił Powietrznych (RAF), as myśliwski, pamiętnikarz i w końcu Dowódca Dywizjonu 303 w okresie od maja do grudnia 1942 roku – Witold „Kobra” Urbanowicz.

„Liczymy, że w ten sposób zainteresujemy młode pokolenie historią, a dorosłych do wychowywania młodzieży w patriotycznym duchu” – mówi nam Aneta z 303 Jag Squadu.

Hasłem przewodnim stanowiącym jednocześnie kwintesencję całego projektu jest poniże motto brzmiące tak:

” TO REMEMBER THE HEROES,
TO ACQUAINT WITH HISTORY,
TO FOLLOW THE SPIRIT”

W ostatnich dwóch latach (2018 – 2019) ekipa 303 Jag Squad wzięła udział w licznych eventach organizowanych w kraju i za granicą (na terenie Wielkiej Brytanii) z okazji 100-lecia Niepodległości Polski, 100-lecia Powstania Polskich Sił Powietrznych,  a także 100-lecia Royal Air Force (Królewskich Sił Powietrznych).

Na zakończenie kilka najważniejszych parametrów technicznych projektowego Jaga: W wersji fabrycznej posiadał 501 HP i 637 NM, natomiast został podkręcony do 643 HP oraz 824 NM, co pozwala mu rozpędzić się od 0 do 60 mph/h (0-100 km/h) w ok. 3,3 sekundy.

Na koniec jeśli mamy nadzieję zaciekawiliśmy was nie tylko historią, ale samym projektem 303 Jag Squad, to zapraszamy do odwiedzenia ich oficjalnego profilu na Facebooku. Znajdziecie go pod poniższym linkiem: www.facebook.com/303jagsquaduk/

303 Jag Squad na Poznań Air Show 2018 (fot. Piotr Drewniak). 

tekst: Piotr „Piter” Drewniak
źródło: 303 Jag Squad, www.motorshow.pl oraz www.ww2.pl
zdjęcia:
1) Wikimedia Commons
2) Logo 303 Jag Squad
3) Piotr „Piter” Drewniak

Na początek: Czemu warto prowadzić bloga firmowego?


Witajcie na blogu firmowym Agencji Marketingu Biznesowego B2B Connection Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością! 

Nie od dziś wiadomo, że nowocześnie wyglądająca strona internetowa, dobra promocja w internecie (głównie w mediach społecznościowych) to wszystko stanowi wymaganą podstawę w kwestii zbudowania silnej pozycji naszej marki na rynku jej funkcjonowania oraz zdobycia i utrzymania kolejnych leadów biznesowych (klientów, czy zleceń). Jednym z najsilniejszych elementów tych dwóch procesów jest bez wątpienia tzw. „content marketing”, czyli po prostu marketing treści. Stanowi on jedną z podstawowych strategii marketingowych, na które powinna w dużym stopniu zwrócić wagę każda firma, jeśli zależy jej na utrzymaniu stale wysokiej pozycji na rynku.

Dlatego My, jako Agencja Marketingu Biznesowego B2B Connection Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością też zdecydowaliśmy się takiego bloga stworzyć i prowadzić w miarę możliwości aktualnie, dbając o to by materiał publikowany na jego łamach był ciekawy i nie promował wyłącznie naszej agencji, ale zwracał uwagę na wiele ciekawych informacji branżowych.

Na rozgrzewkę i dobry początek zapraszamy Was do lektury artykułu, dzięki któremu poznacie 6 podstawowych powodów, dla których warto prowadzić firmowego bloga. POLECAMY !!! 😉
https://klaudynamaciag.pl/2019/01/blog-firmowy-dlaczego-warto.html