Social Media Marketing

Social Media Marketing, czyli Marketing i Reklama z wykorzystaniem najsilniejszych w obecnych czasach narzędzi w tym zakresie, jakim są popularne bardzo media społecznościowe, takie jak: Facebook, Instagram czy Twitter, to nasza najmocniejsza strona. Wynika to z tego, że sami jesteśmy osobami bardzo aktywnie działającymi w tego typu mediach, dlatego ukończyliśmy między innymi: kurs o specjalizacji „Specjalista ds. Social Media” organizowany przez KAR-GROUP Poland z siedzibą w Ełku oraz kurs marketingu internetowego w ramach programu Google Internetowe Rewolucje.

W zakres kursów weszły m.in. takie specjalności, jak: 

1. Reklama SEM, czyli działania marketingowe prowadzone z wykorzystaniem popularnych wyszukiwarek internetowych typu Google, Yahoo, czy Bing. Jest to ogół działań marketingowych i promocyjnych prowadzonych w internecie, które mają na celu uzyskanie jak najlepszych pozycji strony internetowej Państwa firmy w wynikach wyszukiwania w oparciu o wybrane słowo lub słowa kluczowe prowadzonego przez potencjalnego klienta.

2. E-mail Marketing, czyli forma marketingu bezpośredniego prowadzona przy użyciu poczty elektronicznej, jako narzędzia potencjalnej komunikacji z klientem, przedstawienia mu Naszej oferty i na koniec nakłonienia do zakupu.

– tworzenie lub rozbudowa baz adresów e-mail Twojej firmy.

– zarządzanie bazami adresów e-mail Twojej firmy.

– przygotowywanie treści oraz kreacji wiadomości e-mail na potrzeby Twojej firmy.

– wysyłka wiadomości e-mail w imieniu Twojej firmy.

– obsługa informacji zwrotnych na potrzeby Twojej firmy.

– tworzenie schematów komunikacji wykorzystującej pocztę elektroniczną.

3. Media społecznościowe: właśnie typowy Social Media Marketing o którym wspomnieliśmy już na samym początku.

Oraz: Reklamy Display i Video, Geotargetowanie, czy E-commerce, czyli tajniki sklepu internetowego.