Wspieramy Weteranów

WSPIERAMY WETERANÓW: 

                                                                 

Od kilku lat aktywnie wspieramy środowisko żołnierzy-weteranów misji poza granicami kraju oraz ich rodzin. Wszystko zaczęło się w dniu kiedy formalnie zarejestrowana została nasza agencja, czyli 18 marca 2016 roku, kiedy wspólnie z zaprzyjaźnioną ekipą z Klubu Mieszanych Sztuk Walki „Armia Dęblin” działającym przy Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie (obecnie: Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie), zorganizowaliśmy Galę PLMMA 64/AFC9. To wydarzenie stało się fundamentem pod kolejną współpracę, tym razem przy organizacji pierwszej gali mieszanych sztuk walki z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego – „Armia Fight Night” (Pierwsze Natarcie: 23 września 2017 roku).

              

W 2018 roku, zapoczątkowaliśmy współpracę opartą o wsparcie promocyjne z Wojskowym Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie w ramach „Projektu Wojownik”. To całoroczny cykl edukacyjno-sportowych zajęć seminaryjnych w ramach których raz w miesiącu organizowane są treningi skierowane m.in. żołnierzy weteranów misji poza granicami państwa, także tych poszkodowanych w czasie ich odbywania, ale nie tylko bo również dla instruktorów wychowania fizycznego jednostek wojskowych wszystkich rodzajów sił zbrojnych RP prowadzone przez czołowych polskich zawodników walczących w najlepszych na świecie federacjach takich jak UFC (Ultimate Fighting Championship), czołowa europejska federacja KSW (Konfrontacja Stylów Walki), czy innych (np. Armia Fight Night). Wspólne ćwiczenia mają pomóc radzić sobie z emocjami przywiezionymi z misji poza granicami państwa, ale także odreagować stres życia codziennego czy niełatwej służby. Sport jest przecież świetnym lekiem na wszystko. W ostatnim czasie podjęliśmy także ścisłą współpracę w ramach projektu „Dzień Weterana – Szacunek i Wsparcie”, współprowadząc profil społecznościowy na Facebooku i promując całą akcję.

                                          

Od jakiegoś czasu także wspieramy działania Fundacji Bezpieczeństwa i Rozwoju „Stratpoints” z siedzibą w Warszawie (www.stratpoints.eu).

W myśl hasła: „Respect For The Polish Soldiers”. Staramy się cały czas rozwijać w tej dziedzinie, gdyż uważamy ją za bardzo istotną i powszechną kwestię, a przede wszystkim weterani zasłużyli na nasz Szacunek i Wsparcie.